The Gym by Sidney Schutte opent in december in Amsterdam

Sterrenchef Sidney Schutte keert in december terug naar Amsterdam met een nieuw restaurant. In The College Hotel opent hij The Gym by Sidney Schutte, waar hij zijn keuken bewust losser en toegankelijker maakt: puur koken, krachtige smaken en de vrijheid om à la carte te eten.

The Gym Restaurant - The College Hotel Amsterdam
Sidney Schutte
Sidney Schutte
De stamtafel in The Gym
De stamtafel

De naam The Gym is een directe verwijzing naar de geschiedenis van de ruimte. Het restaurant komt in de voormalige gymzaal van The College Hotel Amsterdam aan de Roelof Hartstraat. Voor het interieur werkte Schutte samen met de Amsterdamse designstudio D/DOCK. Historische foto's en oorspronkelijke details van het gebouw vormden het vertrekpunt voor een mix van industriële, art-deco en moderne elementen. Verwijzingen naar de oude gymzaal duiken speels op: bij de entree staat een klimrek gevuld met ingrediënten, in het restaurant hangen ringen en boven de cocktailbar is een basketbalnet verwerkt. Groen en bordeauxrood bepalen het kleurenpalet, aangevuld met reflecterende materialen en Aziatische invloeden.

Een vrijere keuken voor Sidney Schutte

Voor Schutte betekent The Gym ook culinair een nieuw hoofdstuk. Na twaalf jaar bij het met twee Michelinsterren bekroonde Spectrum kiest hij voor een minder formele setting. Daarnaast is de chef actief met restaurants in Mexico en Maleisië, die beide eveneens met een Michelinster zijn onderscheiden. Op zijn nieuwe stek in Amsterdam wil hij straks gasten op hoog niveau laten eten zonder dat zij automatisch uren aan een uitgebreid menu vastzitten. De gerechten worden directer en de setting levendiger. Wat precies op de kaart komt, blijft voorlopig nog geheim. Schutte licht wel alvast een tipje van de sluier op: vis, schaal- en schelpdieren en groenten krijgen een belangrijke rol. De gerechten moeten herkenbaar en puur blijven, met krachtige smaken en onverwachte combinaties.

Chef's table, stamtafel en cocktailbar

The Gym krijgt verschillende manieren om aan te schuiven. Aan de chef's table zijn de verrichtingen in de keuken van dichtbij te volgen. Daarnaast komt er een lange stamtafel waar ook zonder reservering plaatsgenomen kan worden, bijvoorbeeld voor een spontaan diner of wanneer je alleen komt eten. Een cocktailbar met glas-in-lood krijgt eveneens een prominente plek, voor een aperitief of een drankje na het diner. In het voorjaar en de zomer beschikt het restaurant bovendien over een ruim terras midden in de stad.


Bekende gezichten in het team

Schutte verzamelt voor zijn nieuwe restaurant verschillende mensen met wie hij eerder samenwerkte. Marjolein van den Ing wordt Food & Beverage Director van zowel The Gym als The College Hotel Amsterdam. Zij werkte eerder als restaurantmanager bij Molina in Kuala Lumpur, waar ze al met Schutte samenwerkte. Danny Spoel, al meer dan tien jaar de rechterhand van Schutte, wordt executive chef. Tim Palacios, voorheen werkzaam bij restaurant Cue in Amsterdam, neemt de rol van sommelier op zich.

The Gym by Sidney Schutte opent in december 2026 en is van donderdag tot en met maandag geopend voor lunch en diner. Het restaurant krijgt een eigen entree aan The College Hotel Amsterdam, Autograph Collection. Reserveringen worden binnenkort geopend.

The Gym by Sidney Schutte
Roelof Hartstraat 1, Amsterdam
thegym.restaurant

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte en volg Villa d’Arte