30 Montaigne introduceert twee unieke tea time-ervaringen op het historische adres waar de Ateliers van de Maison sinds 1947 zijn gevestigd. Deze verfijnde gastronomische rituelen zijn gecreëerd door multi-sterrenchef Yannick Alléno en brengen culinaire creativiteit en couture-inspiratie samen in een zorgvuldig gechoreografeerde beleving. De tea times vinden plaats op twee iconische locaties binnen het herenhuis: Le Jardin en restaurant Monsieur Dior.
In Le Jardin krijgt afternoon tea de vorm van een smaakvolle reis die verwijst naar de passie van Monsieur Dior voor natuur en de rozentuin van zijn ouderlijk huis in Granville. Hartige en zoete creaties komen samen in een viering van de Franse art de vivre. Op het menu staan onder meer finger sandwiches, een vanille en boekweit tarte tatin en savoy cake. De lekkernijen worden geserveerd met een warme drank en zijn de hele dag door te genieten.
Monsieur Dior: een tableau vivant voor fijnproevers
In restaurant Monsieur Dior ontvouwt afternoon tea zich in meerdere fasen, geïnspireerd op het ritme van de modeshows van de oprichter. Vijf sequenties worden gepresenteerd als opeenvolgende smaakmomenten, waarbij elke creatie een eigen karakter heeft. Yannick Alléno vertaalt klassieke technieken naar eigentijdse smaken, waaronder zijn Confit de fruit, een signatuurinterpretatie van een methode die wordt beschreven door Nostradamus. Het aanbod loopt van coquille crudo en kaviaar tot vanille en chocolade wafels, een collectie soezen, de Monsieur Dior coupe glacée en het kenmerkende pain au lait.
Twee exclusieve ervaringen op reservering
De twee tea time-ervaringen zijn uitsluitend te beleven op reservering bij 30 Avenue Montaigne. Beide rituelen belichamen de wisselwerking tussen gastronomie, erfgoed en verfijning, in het hart van de Maison.
Restaurant Suus in Hotel De Plesman in Den Haag introduceert deze zomer twee nieuwe culinaire momenten. Met een wekelijkse Plat du Jour en Oestervrijdag richt het restaurant zich nadrukkelijk ook op Haagse gasten.
Iedere woensdagmiddag in juli en augustus keert de herder met zijn schaapskudde terug naar de Schaapskooi tussen Heerde en Epe. Een mooi moment om kennis te maken met het eeuwenoude beheer van de Veluwse heide.
Amsterdam laat zich steeds nadrukkelijker gelden als cocktailstad. Super Lyan werd in 2026 uitgeroepen tot The Best Bar in the Netherlands, terwijl ook Sins of Sal, Fitz’s Bar en nieuwkomer Shakerato ieder op hun eigen manier de aandacht trekken.