Wat begon als een Belgisch designmerk groeide in vier decennia uit tot een platform voor ontwerpers met ieder een eigen handschrift. In 2026 viert Serax zijn veertigste verjaardag met aandacht voor de ontwerpers en collecties die het merk mede vormgaven.
Veertig jaar creatieve kruisbestuiving
In de afgelopen veertig jaar werkte Serax samen met uiteenlopende ontwerpers. Die samenwerkingen ontwikkelden zich over langere periodes, waarbij zowel de carrières van de ontwerpers als de koers van Serax elkaar beïnvloedden. Voor het jubileum blikt het merk met een aantal van zijn bekendste ontwerpers terug op bepalende momenten uit hun loopbaan. Zo vertelt Marie Michielssen over haar eerste bezoek aan Liberty in Londen, waar haar ontwerpen later ook werden verkocht.
Piet Boon en tien jaar BASE
Ook Piet Boon kijkt terug op zijn samenwerking met Serax. Voor hem springt de BASE tableware-collectie eruit. Het servies werd ontworpen als een rustig canvas waarop het gerecht centraal staat en wordt zowel thuis als in restaurants gebruikt. BASE maakt inmiddels tien jaar deel uit van de Piet Boon by Serax-collectie. Ter gelegenheid daarvan wordt de serie dit jaar uitgebreid met ovale borden.
lees ook
MR MARVIS en WWF-NL beschermen sneeuwluipaard in Mongolië
MR MARVIS en WWF-NL bundelen hun krachten voor de bescherming van de sneeuwluipaard in Mongolië. Het Amsterdamse modemerk draagt in 2026 €100.000 bij aan het natuurbeschermingsprogramma en lanceert daarnaast een limited-edition sjaal van gerecyclede wol en gerecyclede cashmere.
CHANEL brengt het vakmanschap van le19M dit najaar naar twee podia. Terwijl in Parijs het 90-jarige Maison Michel centraal staat, opent in Shanghai een groots project waarin Franse Métiers d’art en hedendaagse Chinese creatie elkaar ontmoeten.
Van oorbel tot architectuur: Tweek Eek vergroot zijn ontwerpwereld tijdens Paris Fashion Week radicaal uit. Met The Metal House transformeert het Nederlandse label industrieel restmateriaal van VDL Groep tot een compleet huis vol design, kunst en sieraden.