De klassieke showroom verandert langzaam in iets anders. Minder gericht op presentatie en verkoop, meer op sfeer, context en beleving. Met The Living Gallery liet Wolterinck recent zien hoe die evolutie eruit kan zien. In samenwerking met Meridiani, Hungry Eye Gallery en verschillende kunstenaars ontstond in Laren een multidisciplinaire omgeving waarin interieur, fotografie, architectuur en kunst in elkaar overvloeiden. Niet als tijdelijke designinstallatie alleen, maar als reflectie op hoe hedendaagse leefomgevingen steeds vaker worden vormgegeven.
Binnen The Living Gallery stond niet het individuele object centraal, maar de relatie tussen ruimte, materiaal, licht en emotie. De collectie van Meridiani werd geïntegreerd in de ingetogen architecturale signatuur van Wolterinck, waardoor meubels, kunstwerken en ruimtelijke elementen samen één ritme vormden. Die benadering sluit aan bij een bredere ontwikkeling binnen high end interiors, waarbij merken en ontwerpstudio’s steeds vaker kiezen voor immersieve settings in plaats van klassieke showroomopstellingen. De bezoeker kijkt niet langer alleen naar meubels of objecten, maar beweegt zich tijdelijk door een volledig gecureerde leefomgeving.
Een dialoog tussen kunst en interieur
De toevoeging van fotografie van Hungry Eye Gallery en werken van kunstenaars zoals Janus van der Eijnden, Elie Hirsch en Martine Demal versterkte dat gevoel van gelaagdheid. Kunst functioneerde hier niet als decoratie, maar als integraal onderdeel van de ruimtelijke ervaring. Materialiteit, schaduw, textuur en compositie liepen door de volledige showroom heen en creëerden een omgeving die tegelijk verstild en uitgesproken aanvoelde. Daarmee benadrukte The Living Gallery ook hoe sterk disciplines als interieurarchitectuur, kunst en fotografie vandaag naar elkaar toegroeien
De evolutie van ingetogen luxe
Wat opvalt aan projecten zoals The Living Gallery is dat luxe steeds minder draait om zichtbare extravagantie. In plaats daarvan verschuift de aandacht naar rust, tactiliteit, proportie en atmosferische kwaliteit. Juist merken als Wolterinck en Meridiani bewegen zich binnen die meer terughoudende vorm van luxury living, waarin natuurlijke materialen, zachte tonaliteiten en ruimtelijke harmonie belangrijker worden dan uitgesproken statements. The Living Gallery functioneerde daardoor niet alleen als presentatie, maar ook als studie naar de huidige staat van contemporary living.
Waarom dit soort presentaties relevanter worden
De groeiende interesse in immersive interiors en gecureerde woonwerelden laat zien dat consumenten anders naar design beginnen te kijken. Minder transactioneel, meer emotioneel en cultureel. Showrooms veranderen daardoor steeds vaker in plekken waar architectuur, kunst, hospitality en lifestyle samenkomen. Niet om snel producten te tonen, maar om een bepaalde manier van leven tastbaar te maken.
Buitenleven krijgt een nieuwe betekenis met Amani passend binnen de groeiende visie op buitenleven als verlengstuk van de woning. Geen klassiek tuinpaviljoen, maar een architecturale leefruimte waarin natuur, comfort en technologie samenvloeien tot een serene totaalervaring. Met verfijnde lijnen, hoogwaardige materialen en een open karakter vormt Amani een subtiele verbinding tussen woning en landschap.
In het hart van Turijn presenteert architect Fabio Fantolino met Lève Office Bar een hospitalityconcept waarin retro kantoorarchitectuur uit de jaren 60 opnieuw wordt geïnterpreteerd. Geen nostalgisch decor, maar een zorgvuldig opgebouwde omgeving waarin materiaal, kleur en ruimtelijke ritmiek samenkomen in een eigentijdse barervaring.
Intro Een exclusieve buitenruimte is meer dan een overkapping of tuinkamer: het is een architectonische uitbreiding van uw woning. Van van Ee creëert sinds 1984 hoogwaardige buitenverblijven waarin design, comfort en maatwerk samenkomen, volledig afgestemd op uw manier van leven.