Graham’s Port lanceert exclusieve 80 Year Old Tawny Port
Voor het eerst in zijn tweehonderdjarige geschiedenis presenteert Graham’s Port een uitzonderlijke 80 Year Old Tawny Port. Deze zeldzame release werd samengesteld door Charles Symington, hoofdwijnmaker van Symington Family Estates, ter ere van de 80e verjaardag van zijn vader Peter Symington. De wijn bevat enkele van Graham’s oudste voorraden, met jaargangen teruggaand tot de jaren veertig, en onderscheidt zich door ongekende diepte, complexiteit en elegantie.
Charlotte Symington (Graham's Port) en Floris Verlinden (Verbunt Verlinden)
Charlotte Symington
Chef Robbert Veuger van Bistro Toost verzorgde de pairing
Bij de exclusieve presentatie van importeur Verbunt Verlinden, bij Bistro Toost in Amstelveen, gaf Charlotte Symington, de vijfde generatie van de familie en de eerste vrouw in het familiebedrijf, persoonlijk toelichting. Deze speciale gelegenheid werd vergezeld door een vijfgangen port-pairingmenu, uitgewerkt door chef Robbert Veuger van Bistro Toost, het kleine broertje van tweesterrenzaak Aan de Poel in Amstelveen**.
De 80 Year Old Tawny Port maakt deel uit van Graham’s prestigieuze Aged Tawny Collection, naast de 10-, 20-, 30-, 40- en 50-jarige ports. Wereldwijd zijn slechts 600 flessen (75 cl) beschikbaar, waarvan slechts 24 in Nederland via Verbunt Verlinden.
Met een adviesprijs van € 2.000 is dit een unieke kans voor verzamelaars en portliefhebbers.
lees ook
Frikandel Specialer verbindt Oranjezomer met duurzame foodtrend
Terwijl Nederland klaar is voor een zomer vol voetbal, terrasavonden en bijeenkomsten rond het scherm, krijgt ook een van de bekendste snacks van het land een nieuwe interpretatie. Crisp en pluimveehouderij Oranjehoen introduceren de Frikandel Specialer, een hybride frituursnack die de sfeer van de Oranjezomer combineert met een eigentijdse kijk op voedselproductie.
24H Chefs haalt €315.000 op voor War Child en Prinses Máxima Centrum
De zesde editie van 24H Chefs heeft een recordbedrag van €315.000 opgeleverd voor War Child en het Prinses Máxima Centrum. Tijdens de 24 uur durende culinaire benefietmarathon in restaurant Ciel Bleu van Hotel Okura Amsterdam kwamen tientallen topchefs, partners en gasten samen om geld in te zamelen voor kinderen die extra steun nodig hebben. Daarmee werd €120.000 meer opgehaald dan tijdens de vorige editie.
Op 10 juni 2026 komt de Nederlandse gastronomische wereld samen in de Legends Lounge voor een bijzonder benefiet ten bate van Blanche Vinke. Onder leiding van de familie Vinke en Les Patrons Cuisiniers zetten tientallen Michelinchefs, artiesten en ambassadeurs zich belangeloos in om geld in te zamelen voor een noodzakelijke medische behandeling.