Van 2 tot en met 12 oktober vindt de 22ste editie van Afrovibes Festival plaats in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Haarlem en Den Haag. Het festival toont actuele dans, theater en muziek van makers uit het Afrikaanse continent en de Afrikaanse diaspora in Europa en Nederland.
Amsterdam laat zich steeds nadrukkelijker gelden als cocktailstad. Super Lyan werd in 2026 uitgeroepen tot The Best Bar in the Netherlands, terwijl ook Sins of Sal, Fitz’s Bar en nieuwkomer Shakerato ieder op hun eigen manier de aandacht trekken.
Wie deze zomer niet afreist naar de Côte d’Azur, kan op 10 en 11 juli toch even proeven van de mediterrane levensstijl. Bisous en Strandzuid slaan de handen ineen voor Île de Bisous, een tweedaags evenement aan het water in Amsterdam-Zuid waar gastronomie, muziek en samenzijn centraal staan.
Rosewood Amsterdam geeft restaurant Eeuwen een duidelijke mediterrane richting. Het nieuwe menu draait om shared dining, seizoensproducten en ontspannen avonden op het terras, midden in de Amsterdamse grachtengordel.