LEKKER 60 completeert nieuwe generatie Nederlandse jachten

Met de introductie van de LEKKER 60 maakt LEKKER Boats zijn vernieuwde vloot compleet. Het 17,7 meter lange aluminium jacht wordt volledig in Nederland gebouwd en combineert een topsnelheid van meer dan 50 knopen met ruimte voor langere verblijven aan boord.

LEKKER Boats 60 Grand Touring Deep Blue
LEKKER Boats 60 Grand Touring Deep Blue
LEKKER Boats Grand Touring Beige
LEKKER Boats Grand Touring Beige

Na de nieuwe LEKKER 38 Inboard en Outboard en de upgrade van de LEKKER 44 naar de 45 vormt de 60 het nieuwe topmodel. Daarmee zet de botenbouwer uit Leimuiden de ontwikkeling voort die enkele jaren geleden begon: van sloepen naar grotere jachten, zonder de oorspronkelijke ontwerpfilosofie los te laten.

Aluminium als uitgangspunt

LEKKER kiest bewust niet voor seriematige productie in fiberglass. De boten worden met de hand gebouwd in Nederland en kunnen vergaand worden aangepast aan de wensen van de eigenaar. Van ieder model worden maximaal drie exemplaren per jaar gebouwd. De LEKKER 60 heeft een volledig aluminium romp, opbouw en dak. Het materiaal houdt de constructie relatief licht en biedt tegelijkertijd vrijheid bij het aanpassen van een boot. Het diepe V-onderwaterschip werd ontwikkeld door Mulder Design en is gericht op efficiënt, comfortabel en snel varen. Dat laatste geldt voor de hele huidige range. Zowel de LEKKER 38 als de 45 en 60 kan volgens de werf snelheden van meer dan 50 knopen, omgerekend 92 kilometer per uur, bereiken.

Meer ruimte voor langere reizen

Met een lengte van 17,7 meter en een breedte van 4,9 meter brengt de LEKKER 60 het concept naar een groter segment. Aan boord zijn 24 zitplaatsen en vier slaapplaatsen. De eigenaar bepaalt in hoge mate hoe het jacht wordt ingericht. Voor het exterieur zijn er drie configuraties: Sport als open uitvoering, Touring als semi-gesloten variant en Grand Touring als gesloten versie. Ook binnen zijn verschillende indelingen mogelijk. Zo kan worden gekozen voor twee slaapcabines, twee douches en twee toiletten voor langere reizen, maar ook voor een grote open keuken, royale lounge of zelfs een bioscoopopstelling. Combinaties zijn eveneens mogelijk. Het interieur is, net als het onderwaterschip, ontworpen door Mulder Design.

Dutch Design op het water

De schaal verandert, maar volgens oprichter Meindert Wolfraad blijft de vraag achter ieder ontwerp dezelfde: maakt een toevoeging het leven aan boord daadwerkelijk beter? Functionaliteit krijgt daarmee voorrang boven elementen die vooral om hun uitstraling worden toegevoegd. Die benadering is ook zichtbaar in de techniek. Besturing en live monitoring kunnen via de LEKKER-app of een smartwatch worden gevolgd. Tegelijkertijd blijft de basis opvallend traditioneel: een in Nederland met de hand gebouwde aluminium boot die zoveel mogelijk rond de wensen van zijn eigenaar wordt samengesteld. Na 250 gebouwde boten in veertien jaar kiest LEKKER bovendien bewust voor beperkte productie. Met maximaal negen nieuwe boten per jaar blijft het bedrijf ver verwijderd van massaproductie.

De introductie van de LEKKER 60 valt samen met een nieuwe groeifase. LEKKER Boats heeft recent €6 miljoen groeikapitaal opgehaald voor de ontwikkeling van nieuwe modellen en verdere internationale expansie.

LEKKER 60 in het kort

Lengte: 17,7 meter
Breedte: 4,9 meter
Capaciteit: 24 zitplaatsen
Slaapplaatsen: 4
Topsnelheid: meer dan 50 knopen / 92 km/u
Aandrijving: Inboard of Outboard
Uitvoeringen: Sport, Touring en Grand Touring
Constructie: volledig aluminium
Ontwerp: Mulder Design

LEKKER 38 en LEKKER 45
LEKKER 38 en LEKKER 45

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte en volg Villa d’Arte