Tokyo Tokyo Richard Koek in Japanmuseum Sieboldhuis
Richard Koek (Ilpendam, 1965) verhuisde naar New York om zijn passie voor fotografie na te jagen. Zijn fotoboeken New York New York en Tokyo Tokyo werden beide uitgegeven door Terra uitgevers.
Huis Marseille, Museum voor Fotografie in Amsterdam, heeft als eerste museum ter wereld tien foto’s aangekocht uit de nieuwe serie van Michella Bredahl (1988, Denemarken). De werken tonen paaldansers in Miu Miu’s herfst-/wintercollectie 2024 en maken deel uit van haar tentoonstelling Rooms We Made Safe, nog te zien tot met 8 februari 2026.
De reeks, gemaakt in samenwerking met styliste Lotta Volkova, brengt mode en performancekunst samen. Bredahl fotografeerde paaldansers in hun eigen omgeving of in haar Parijse studio – een samenspel van fysieke kracht, intimiteit en mode. De gelaagdheid van de beelden doorbreekt clichés rond paaldansen en benadrukt het vrouwelijk lichaam als bron van kracht, expressie en autonomie.
Met deze aankoop onderstreept Huis Marseille zijn rol als ontdekkingsplek voor vernieuwende stemmen in de fotografie.
Volgens directeur Nanda van den Berg combineert de serie de intimiteit van het persoonlijke interieur met de fysieke kracht en emotionele gelaagdheid van de dans. De foto’s zijn zowel intiem als surrealistisch – een unieke toevoeging aan de collectie hedendaagse fotografie
De in Parijs werkende Bredahl verwierf de afgelopen jaren internationale erkenning voor haar indringende portretten en filmisch oog. Haar werk werd vergeleken met dat van Nan Goldin, Deana Lawson en Lise Sarfati. De serie rond paaldansen markeert een nieuw hoofdstuk in haar kunstenaarschap en versterkt haar positie binnen de hedendaagse kunstscene.
De tien aangekochte werken worden voor het eerst integraal gepresenteerd in Rooms We Made Safe en vormen een belangrijk onderdeel van de collectieontwikkeling van Huis Marseille.