Een diamant ontstaat onder druk. Dat gegeven vormt het uitgangspunt voor Pressure Builds Diamonds, de nieuwe capsulecollectie van Delve Jewellery en Renée Vervoorn. Ringen, oorbellen, kettingen en armbanden vertellen een verhaal over veerkracht, verandering en opnieuw durven beginnen.
Renée Vervoorn
Voor de samenwerking brengt Renée Vervoorn haar persoonlijke verhaal samen met de ontwerpvisie en het vakmanschap van Delve Jewellery. De verschillende juwelen staan symbool voor de fases en ervaringen die iemand gedurende het leven vormen. Centraal in de collectie staat een diamantvorm die Delve speciaal voor Pressure Builds Diamonds ontwikkelde: de ASCEND-diamant. Deze step-cut telt 37 facetten en verwijst naar het idee van opnieuw opstaan en verder groeien.
Anders dan slijpvormen die vooral zijn ontworpen voor maximale schittering, draait deze step-cut volgens Delve om diepte, reflectie en helderheid. De ASCEND-diamant keert terug in verschillende ontwerpen binnen de capsulecollectie.
Sieraden om zelf te combineren
Ook de manier waarop de juwelen gedragen kunnen worden, sluit aan bij het persoonlijke karakter van de collectie. Verschillende ringen zijn zowel afzonderlijk als gestapeld te dragen. Zo kan de drager zelf combinaties maken en daar een eigen betekenis aan geven. Pressure Builds Diamonds wordt uitgevoerd in gerecycled 14-karaats goud en premium lab-grown diamanten. Delve werkt volgens het merk met traceerbare, CO₂-neutrale lab-grown diamanten; grotere stenen worden onafhankelijk gecertificeerd door IGI. De collectie wordt in Nederland ontworpen en vervaardigd.
Pressure Builds Diamonds onthuld in Amsterdam
De capsulecollectie werd op 16 september 2026 gepresenteerd tijdens een besloten lunch bij The Harbour Club Amsterdam. Tijdens het evenement vonden tevens opnames plaats voor het nieuwe seizoen van The Real Housewives of Amsterdam. Gasten kregen er als eersten de samenwerking en de juwelen te zien. Victor Mids verzorgde een speciaal moment tijdens de onthulling. Maria Tailor won tijdens de lancering een ASCEND-diamant en ook Corrine Zwart werd later die middag met een exemplaar verrast.
De naam van de collectie vat de gedachte achter de samenwerking samen: druk kan niet alleen diamanten, maar ook karakter vormen.
Toen model, actrice, spreker en tv-persoonlijkheid Rikkie Kollé (2001) in 2023 als eerste transgender vrouw gekroond werd tot Miss Nederland maakte dat veel los. Naast negatieve reacties verschafte het haar ook een podium: ‘Ineens kon ik iets voor andere transgenders betekenen. Daarmee viel veel op zijn plaats. De uitnodiging om vanuit mijn eigen visie en kijk op mode, identiteit en representatie een selectie te maken uit de CODA sieradencollectie in de tentoonstellingenreeks ‘De keuze van…’ heb ik dan ook direct omarmd.’