Van 20 t/m 25 mei viert Amsterdam de 13e editie van Amsterdam Art Week. Een week lang staat de stad in het teken van hedendaagse kunst, met ruim 220 tentoonstellingen, performances en evenementen, verspreid over meer dan 70 locaties. Van galeries tot projectruimtes, van kunstenaarsresidencies tot onverwachte plekken in de stad: de kunstenaar staat centraal.
Een viering van hedendaagse kunst in al haar vormen
Amsterdam Art Week laat zien hoe rijk, divers en verbonden de Amsterdamse kunstscene is. Met werk van meer dan 300 lokale, nationale en internationale kunstenaars en een breed programma waarin de kunstenaar, de stad en het publiek samenkomen, biedt de week ruimte voor ontmoeting, reflectie en nieuwe perspectieven. Bezoekers kunnen zich verheugen op tentoonstellingen, performances, studio visits, kunstenaarsgesprekken, filmvertoningen en interactieve evenementen verspreid door de stad.
Festive Gallery Night (22 mei) Op vrijdagavond openen tientallen Amsterdamse galeries feestelijk hun deuren met nieuwe exposities, openingen, performances en borrels. Een laagdrempelig en gratis toegankelijk moment om werk van zowel gevestigde namen als opkomende kunstenaars te ontdekken, zoals melanie bonajo, Bridget Riley en Arthuro Kameya. Deelnemende galeries zijn o.a. AKINCI, GRIMM, Annet Gelink en Ron Mandos.
Arti & Amicitiae
Focuswijk: Amsterdam West (21 mei) Zaterdag draait alles om West, met exposities, live radio, studio visits en een samenwerking tussen streetwearmerk Patta en de Patta Academy: The Room is Ours. Verwacht kunst, BBQ en een afterparty bij ISO met live-acts en DJ’s. Ook op het programma: performances bij Het Salon, De Sering, en events van Enseoul Gallery en If I Can’t Dance.
Nieuw dit jaar: De Wallen De Rosse Buurt wordt kunstpodium met werk van Kimsooja (De Oude Kerk), Sunflower Soup (W139), en een expositie over fandom bij Galerie de Schans. Bij No Limits! Art Castle: de prikkelende Sexshop Artshow.
No Limits! Art Castle - HXSSY - Mercy St. Jane artist
Kunstenaarsresidencies in de spotlights Amsterdam is een stad van makers, en dat komt tot uiting in de vele kunstenaarsresidencies. Tijdens Art Week openen belangrijke instellingen zoals de Rijksakademie van beeldende kunsten en De Ateliers hun deuren. Bezoekers krijgen hier een exclusieve blik achter de schermen en maken kennis met het werk van een nieuwe generatie kunstenaars. Ook kleinere initiatieven zoals Thami Mnyele Foundation (met Nella Ngingo en Rossel Chaslie) en BijlmAIR (Nseabasi Akpan) dragen bij aan de dynamiek van het kunstveld.
Studio visit by | Almicheal Fraay
Nieuw symposium: “What Do We Bring to the Table?” (20 mei) ArtTable organiseert in samenwerking met Amsterdam Art hun jubileumconferentie. Onder leiding van curator Fatoş Üstek gaan sprekers zoals Zoé Whitley en Zeynep Kubat in gesprek over samenwerking en veerkracht in het kunstveld. Een dag eerder dan voorheen, en een inhoudelijke aftrap van de week.
Family Sunday (25 mei) Op zondag 25 mei is zijn kinderen en families welkom om kunst te ontdekken tijdens de Family Sunday. Met workshops, tours en een kunstspeurtocht verspreid over de stad, maken jonge bezoekers kennis met hedendaagse kunst. Kinderen kunnen zelfs als jonge verzamelaars op 9 locaties hun eerste kunstwerk kopen van o.a. Joep van Lieshout en Julius Stibbe – voor een klein bedrag.
Grote museale tentoonstellingen Onder meer het Stedelijk Museum, Foam, Oude Kerk, Eye Filmmuseum en Nxt Museum presenteren spraakmakende nieuwe tentoonstellingen met onder anderen Pamela Rosenkranz, Diana Markosian en Augusta Curiel.
BRAFA 2026: een jubilerende ere-gast en een blik op de toekomst waar generaties elkaar ontmoeten
Aan het begin van ieder nieuw jaar, wanneer de dagen alweer langer worden, komen in Brussel kunst, kennis en nieuwsgierigheid samen. Dat is het moment waarop de BRAFA Art Fair haar deuren opent. De beurs heeft inmiddels een bijna mythische positie verworven in de Europese kunstwereld door zijn consequente keuze voor kwaliteit, elegantie en een liefde voor het eclectische.
Sylvia Sloots was twintig jaar lang doktersassistente in een ziekenhuis. Tijdens de Covid-pandemie, een periode die voor velen alweer ver weg lijkt, raakte zij besmet met het virus. Het leidde tot blijvende klachten en zo kwam Sloots voor existentiële keuzes te staan. Sloots: ‘Op een dag zag ik in een kledingwinkel een grote metalen schaal aan de muur hangen. De vorm sprak me aan, maar ik zag direct hoe de stijl en het materiaal voor mij zouden moeten zijn. Zo is het gekomen.’
Brigitte Bos: emotionele honden- en paardenportretten
Paarden en honden zijn al sinds mensenheugenis een inspiratiebron voor kunst, maar zelden kwamen deze dieren zo tot leven als in de bronzen beelden van Brigitte Boss. Dat is opmerkelijk, want Brigitte is pas tien jaar geleden met haar bronzen beelden begonnen en dat ook nog eens als volledige autodidact. Brigitte: ‘Mijn doel was en is nog steeds realistische sculpturen te maken die dynamisch zijn met persoonlijkheid en ziel.’