Soestdijk in Bloei – Koninklijke tuinen in volle glorie van 6 t/m 29 juni 2025
In juni verandert Landgoed Paleis Soestdijk in een levend kunstwerk van bloemen en kleur. Tijdens Soestdijk in Bloei(6 t/m 29 juni 2025) krijgt het publiek zeldzame toegang tot het park én paleis, precies 350 jaar nadat de eerste hofhovenier werd aangesteld. De paleistuin – normaal deels gesloten – opent tijdelijk in volle glorie met duizenden bloeiende planten, kunstobjecten, historische verhalen én een bijzonder jubileumprogramma.
Van de symmetrische renaissance-opzet tot het romantische parklandschap van Zocher: bezoekers wandelen door 350 jaar koninklijke tuinhistorie. Nieuw dit jaar is de toegang tot de privéterrassen van de Oranjes en hangmatten verspreid in het park voor wie in alle rust wil genieten van de omgeving. Voor jong publiek is er een speelse speurtocht van ontwerper Michael Barnaart.
Tip voor natuurliefhebbers, tuinfans en dagjesmensen: deze tijdelijke bloeiperiode is kort maar betoverend.
Van het grootste hunebed van Nederland tot de landschappen die Vincent van Gogh inspireerden: met de webapp Ontdek Drenthe brengt het Drents Museum archeologie, kunst en geschiedenis naar de plekken waar de verhalen zich daadwerkelijk hebben afgespeeld. Inmiddels zijn verspreid over de provincie twintig locaties te ontdekken met augmented reality.
Toen model, actrice, spreker en tv-persoonlijkheid Rikkie Kollé (2001) in 2023 als eerste transgender vrouw gekroond werd tot Miss Nederland maakte dat veel los. Naast negatieve reacties verschafte het haar ook een podium: ‘Ineens kon ik iets voor andere transgenders betekenen. Daarmee viel veel op zijn plaats. De uitnodiging om vanuit mijn eigen visie en kijk op mode, identiteit en representatie een selectie te maken uit de CODA sieradencollectie in de tentoonstellingenreeks ‘De keuze van…’ heb ik dan ook direct omarmd.’
De langverwachte tentoonstelling ‘Amrita Sher-Gil - “Europa is van Picasso, India is van mij”’, is eindelijk te zien in het Drents Museum in Assen. Met werk uit de collectie van de National Gallery of Modern Art in New Delhi is het een bijzondere kans het werk van de grondlegger van de moderne Indiase kunst te zien. Amrita Sher-Gil omschreef haar unieke positie in de kunstwereld indertijd als volgt: ‘Europa is van Picasso, Matisse, Braque en vele anderen. India is alleen van mij.’