PEUGEOT keert terug naar Le Mans met vernieuwde 9X8 Hypercars

Op 14 en 15 juni 2025 verschijnt Team PEUGEOT TotalEnergies opnieuw aan de start van de legendarische 24 uur van Le Mans. Met twee PEUGEOT 9X8 Hypercars, versterkte line-ups en een jaar vol technische doorontwikkeling mikt het team dit keer op een plek in de top-5 – of hoger.

PEUGEOT keert terug naar Le Mans met vernieuwde 9X8 Hypercars

Sterke line-up, solide voorbereiding

De #93 wordt bestuurd door Paul Di Resta, Mikkel Jensen en Jean-Eric Vergne. De #94 is in handen van Loïc Duval, Malthe Jakobsen en Stoffel Vandoorne. Ondersteund door testcoureur Théo Pourchaire heeft het team in races als Spa, Imola en Qatar cruciale data verzameld. In Spa plaatsten beide auto's zich zelfs voor de Hyperpole – een belangrijk signaal dat prestaties en betrouwbaarheid in balans komen.

Le Mans: de ultieme test voor mens en machine

Het 13,6 km lange circuit van Le Mans combineert rechte stukken met bochtige secties over gedeeltelijk openbaar wegdek. Volgens technisch directeur Olivier Jansonnie zit de uitdaging in de onvoorspelbare omstandigheden: grip, temperatuur en zicht veranderen voortdurend. Sinds eind 2024 werkt het team aan intensieve performance runs, duurzaamheidstests en pitstoptrainingen om op elk scenario voorbereid te zijn.

Een thuiswedstrijd voor PEUGEOT

Voor PEUGEOT is Le Mans meer dan een race; het is erfgoed. Eén op de vijf bezoekers komt met een Peugeot naar het circuit. “De 24 uur van Le Mans is voor ons wat het WK is voor een voetbalteam,” aldus Jean-Marc Finot, SVP van Stellantis Motorsport. “Als we niet in de top-10 finishen, zijn we teleurgesteld – maar we willen méér.”

Praktische informatie en raceplanning

  • 6–7 juni: Technische keuring in het centrum van Le Mans
  • 8 juni: Officiële testdag
  • 11–12 juni: Vrije trainingen, kwalificatie en Hyperpole
  • 14 juni 16:00 uur: Start van de race – met Roger Federer als officiële starter

Meer over het team en updates klik hier

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte en volg Villa d’Arte