De internationaal geprezen ontwerper David Hicks, bekend om zijn moderne Australische luxe, bundelt zijn krachten met het gerenommeerde badmerk Apaiser voor de lancering van The Louis Collection. Deze collectie combineert Hicks’ architecturale signatuur met Apaiser’s meesterschap in duurzaam, handgemaakt steengoed – een ode aan vorm, tactiliteit en tijdloos design.
Louis Bassin
DAVID HICKS
De inspiratie: Versailles ontmoet modern design
Geïnspireerd door de theatrale pracht van het hof van Lodewijk XIV en het iconische badkamerontwerp van Albert Rateau voor modeontwerpster Jeanne Lanvin in 1924, vertaalt The Louis Collection klassieke vormen naar een hedendaagse context. Elk ontwerp ademt de grandeur van Versailles, gecombineerd met de verfijning van modern minimalisme. De collectie speelt met contrast: robuuste, mannelijke lijnen met brede, afgeronde randen die worden verzacht door subtiele details. Het resultaat is een sculpturale balans tussen kracht en finesse, waarin de badkamer wordt verheven tot een ruimte van ritueel en rust.
Handgemaakt vakmanschap in apaiserMarble®
Elk stuk wordt vervaardigd uit apaiserMarble® – een duurzame, hergebruikte steensoort met de tactiele kwaliteit van natuursteen. Deze kenmerkende materiaalinnovatie maakt de collectie niet alleen visueel indrukwekkend, maar ook milieuvriendelijk en duurzaam in gebruik. De collectie omvat een vrijstaand bad, waskommen, een zuilvormige wastafel, een zitmeubel en een badaccessoire, allemaal handgemaakt door meester-ambachtslieden in het Apaiser-atelier. Elk object is verkrijgbaar in Hicks’ signatuurkleur Alabaster en in 18 natuurlijke tinten uit de House Palette.
Een samenwerking van meesters
Voor zowel David Hicks als Apaiser is The Louis Collection een statement over samenwerking, ambacht en designintegriteit. Waar Hicks zijn ontwerptaal vertaalt in architecturale elegantie, brengt Apaiser technische perfectie en materiaalexpertise. Samen creëren ze badobjecten die functioneel, sculpturaal en tijdloos zijn – een nieuwe standaard in hedendaagse badcultuur. De collectie is wereldwijd verkrijgbaar via Apaiser’s partners.
Bij Dansani zijn badkamers onze passie. Sinds 1983 creëren wij doordacht ontworpen badkamers en brengen wij de ideeën van onze klanten tot leven in heel Europa. Wat begon als een toewijding aan kwaliteit en vakmanschap is uitgegroeid tot een designfilosofie, gevormd door de manier waarop mensen leven, bewegen en rust vinden in hun huis. Tegenwoordig is Dansani actief op negen internationale markten, geleid door een compromisloze benadering van functionaliteit, Deens design en verfijnd vakmanschap.
Kort nadat de Deense architect Arne Jacobsen in 1961 een wedstrijd won met zijn ontwerp voor de Nationale Bank van Denemarken, werd hij benaderd door Verner Overgaard, de eigenaar van VOLA, die hem zijn voorstel presenteerde voor een nieuw type wandgemonteerde mengkraan.
Staat er een badkamerrenovatie op de planning? Leuk, maar ook best spannend. Er komt namelijk veel bij kijken. Denk bijvoorbeeld aan de indeling, stijl en opbergruimte. Weet je niet zeker waar je moet beginnen? Geen zorgen! In dit artikel vind je namelijk een handig stappenplan, zodat je een goed beeld krijgt van wat je te wachten staat.